«تن تن سفر به تبت»، هرژه، ترجمۀ محمد نیرومند

«تن تن سفر به تبت»، هرژه، ترجمۀ محمد نیرومند

«تن تن سفر به تبت»، هرژه، ترجمۀ محمد نیرومند

کتاب تن تن: سفر به تبت به قلم هرژه، داستان تلاش تن تن برای پیدا کردن و نجات دوست قدیمی‌اش به نام چنگ چونگ چن را به تصویر می‌کشد.

تن تن: سفر به تبت (‎Tintin in Tibet) جلد بیستم از سری داستان‌های جذاب و جالب مجموعه «ماجراهای خبرنگار افسانه‌ای تن تن» است که با روایتی ساده و روان به همراه تصاویری رنگی و جالب برای کودکان به صورت کمیک ارائه شده است.

داستان از آنجا شروع می‌شود که همه فکر می‌کنند در یک سانحه هوایی که در هیمالیا رخ داده است چنگ چونگ چن جانش را از دست داده اما تن‌تن این موضوع را نمی‌پذیرد و راهی سفر به مقصد تبت می‌شود. او در هنگام سفر خود به همراه میلو و کاپیتان هادوک به محل سقوط هواپیما می‌رود و به کمک میلو، سعی می‌کند ردپای چنگ را پیدا کند که در این هنگام غاری را می‌یابند که روی سنگی در آن، چنگ نام خود را حک کرده است.

آن‌ها پس از گیر کردن در طوفان، با شمایل مرموزی برخورد می‌کنند که شبیه به یک انسان است. آن‌ها فکر می‌کنند او یتی، غول مرموز کوه‌های هیمالیا بوده است

تن‌تن، در خواب خود از محل پنهان شدن چنگ مطلع می‌شود و پس از تلاش‌های بسیار، چنگ را می‌یابند و می‌فهمند که یتی آنطور که فکر می‌کردند، موجودی بدذات و پلیدی نیست بلکه روحی انسان‌گونه و بسیار مهربان در او وجود دارد که در تمام این مدت، در حال مراقبت از چنگ بوده است.

تن تن: سفر به تبت، تنها داستان از این مجموعه است که در آن شخصیت منفی دیده نمی‌شود. مهم‌ترین و اساسی‌ترین درونمایه‌ی این داستان، دوستی و محبت است که به شکل خارق‌العاده‌ای به تصویر کشیده می‌شود.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه