«سفر به روزهای جنگ»، نویسنده: سعید علامیان

«سفر به روزهای جنگ»، نویسنده: سعید علامیان

«سفر به روزهای جنگ»، نویسنده: سعید علامیان

سید حسام هاشمی در سال 1346 وارد دانشکده‌ی افسری و مهر 1349 با درجه‌ی ستوان‌دومی فارغ‌التحصیل و در رسته‌ی توپخانه ارتش مشغول خدمت شد. ایشان و افسران هم‌دوره‌شان در دوران انقلاب نقش پررنگی در شناسایی و جذب افسران و سازماندهی فرماندهان مذهبی و انقلابی در بدنه‌‌ی ارتش شاهنشاهی داشتند. و پس از انقلاب در هشت سال جنگ تحمیلی نیز،‌ در تمام رده‌ی فرماندهی گردان، تیپ، لشکر و قرارگاه‌های مقدم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کردند.
در «سفر به روزهای جنگ» به لطف قلم جناب علامیان با جزئیات تمام این دوره‌ی بیست ساله پیش‌روی خواننده است. از دانشکده‌ی افسری و جلسات مخفی انقلابی – مذهبی‌های ارتش شاهنشاهی تا کمین و ضدکمین اکراد ضد انقلاب و کومله و نهایت پایان عملیات مرصاد. همراه با روایتی پُررنگ و کمتر گفته شده از فرماندهی سپهبد علی صیاد شیرازی.
همانطور که نویسنده‌ نیز در پیش‌گفتار آورده است:
«سید حسام هاشمی را بیشتر همراه با شهید علی صیاد شیرازی می‌شناسند. آن دو با هم دوران انقلاب، دفاع در کردستان و هشت سال جنگ تحمیلی را سپری کردند و دوستی‌شان تا 21 فروردین 1378، روز شهادت صیاد شیرازی، ادامه یافت.»
و همچنین ایشان در ادامه کتاب را این‌گونه معرفی کرده است:
«… در تاریخ دفاع مقدس، درباره‌ی جنگ در کردستان به‌خصوص جبهه‌ی شمال غرب کمتر نوشته شده است. امیر، بیشتر دوران جنگ را در کردستان و منطقه‌ی شمال غرب گذرانده است. او در خاطراتش از این دوران، وقایعی را بازگو کرده است که بسیاری از آن‌ها از ناگفته‌های جنگ به حساب می‌آید.»

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه