«سفرنامه مصر»، نادر ریاحی‌سامانی

«سفرنامه مصر»، نادر ریاحی‌سامانی

«سفرنامه مصر»، نادر ریاحی‌سامانی

کتاب حاضر ماحصل سفر نویسنده «نادر ریاحی سامانی» به کشور جمهوری عربی مصر، واقع در شمال آفریقا می‌باشد که در قالب سفرنامه تنظیم و ارائه شده است. در این سفرنامه به موقعیت و حدود جغرافیایی، مساحت، جمعیت، زبان‌ها و ادیان رایج، شهرهای بزرگ، اقتصاد، صنایع و مصنوعات و تاریخ تمدن مصر پرداخته شده است. در فصلی مجزا دربارة اهرام ثلاثه و داستان حضرت موسی(ع) و شکافته شدن دریای سرخ توضیحاتی بیان شده است. در پایان نیز سفرنامة منظوم «صادق سرمد» دربارة کشور مصر به نظم در آمده است.

توضیح از سایت

از متن کتاب : هفت سال پیش، برای انجام یک مأموریت اداری عازم سرزمین مصر شدم. سرزمینی که هم دیار پیامبران است، و هم عرصه خودنمایی فراعنه. کشوری که زادگاه یکی از کهن ترین تمدن‌های بشری است و پایگاه بسیاری از پیامبران بزرگ الهی. کسانی که علاقه بیشتری به جغرافیا دارند مصر را با نیل می شناسند و آن ها که دوستدار تاریخ اند ، مصر را یک گنجینه می نامند که از ماقبل تاریخ برای بشر باقی مانده است.

تاریخ معلم انسانهاست و سفر به مصر به نوعی حضور در کلاس تاریخ است و اگر هم اکنون نیز فرصتی فراهم گردد که مجدداً به مصر بروم ، قطعا کلاس پربارتری را خواهم گذراند.

حداقل بهره ای که از این سفرنامه می توان برد ، استفاده از آن توسط کسی یا کسانی است که:

یا می خواهند به مصر بروند یا دوست دارند به مصر بروند و یا وقتی از مصر برمی گردند، می خواهند مطالعه ای و مقایسه ای داشته باشند و …

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه