«سفر مصر و جلال آل احمد و فلسطین»، رضا براهنی

«سفر مصر و جلال آل احمد و فلسطین»، رضا براهنی

«سفر مصر و جلال آل احمد و فلسطین»، رضا براهنی

این کتاب شامل دو بخش است. بخش اول سفر مصر جلال آل احمد که شرح سفر بیست و سه چهار روزه وی به این کشور است و بخش دوم جلال آل احمد و فلسطین که نقد رضا براهنی بر افکار و موضع آل احمد نسبت به کشور فلسطین است. براهنی در این بخش تغییر رویه آل احمد نسبت به اسرائیل در طول چهار سال را مورد حلاجی قرار داده و از دو مقاله چاپ شده آل احمد در دو دوره مختلف، به بررسی و تحلیل علل این تغییر عقیده پرداخته است.

سفر بنده به مصر قرار بود مدتی پیش صورت بگیرد؛ چرا که بنده از این سوی مشتاق زیارت بودم و موجبات از آن سوی کاملاً فراهم.ولی هنوز یخ ها آب نشده بود؛ منظورم البته یخ های بزرگ منطقه ای و جهانی هستند؛ وهمین که بخشی از این یخها آب شد و آب جریان یافت، طبیعی بود که ماهی خردی چون من، در این آب جدید جریان یافته به جست و خیز درآید و…

اسرائیل… تجسم خشن کفاره گناهانی است که هم در آن سالهای جنگ فاشیست ها… مرتکب شدند. درست توجه کنید که گناهی است و غربی مرتکب شده است و من شرقی کفاره می دهم.عده ای از یهودیان که چندان هم ناشناس نبودند همچون مارتن پوپر در آن هنگام دم از یک دولت یهود عرب می زدند. و چنین نبود که روابط خصوصی اعراب و یهود همه جا و در همه موارد کین توزانه باشد.

توضیح از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه