« ماشین زمان »، نوشته اچ جی ولز

« ماشین زمان »، نوشته اچ جی ولز

« ماشین زمان »، نوشته اچ جی ولز

نخستین سفر حیرت آور مسافر زمان 800000 سال فراتر از دوران خودش آغاز می شود – و داستانی که حرفه ای موفقیت آمیز را برای ولز رقم زد و او شهرت خود را به عنوان پدر داستانهای علمی- تخیلی به دست آورد. ولز با جهش سوداگرانه ای که هنوز هم تخیل را به آتش می کشد ، کاوشگر شجاع خود را برای روبرو شدن با آینده ای تحت تأثیر بزرگترین امیدهای ما و همچنین تاریک ترین ترس های ما می فرستد. کشیدن اهرم ماشین زمان او را به سمت زمینی در حال مرگ سوق می دهد. جایی که او در آن دو نژاد عجیب را کشف می کند که نه تنها نمادی از دوگانگی طبیعت انسانی هستند ، بلکه یک چهره وحشتناک از مردان آینده را نیز ارائه می دهند. ماشین زمان در سال 1985 منتشر شد و این کتاب شاهکار در مورد یک اختراع عجیب و هیجان انگیز خوانندگان زیادی را که در آستانه یک قرن جدید بودند مجذوب خود کرد. داستان نویسی منحصر به فرد و بینش تحریک آمیز ولز در کتاب ماشین مزان همچنان نسل های آینده را به خواندنش علاقه مند می کند. این کتاب همچنین الهام بخش چندین فیلم و سریال و کتاب نیز بوده است.

منبع

رمان علمی تخیلی ماشین زمان، نوشته اچ جی ولز یکی از مشهورترین آثار جهان است تا به‌حال چندین اقتباس سینمایی از آن شده است. این کتاب ماجرای دانشمندی را روایت می‌کند که می‌تواند دستگاهی بسازد که در زمان سفر کند.

سفر او با این ماشین اتفاقات مهمی را می‌سازد. ساخت ماشین زمان همواره برای بشر اتفاقی غیرممکن بوده است که آرزوی دیرینه و دست‌ نیافتنی‌اش بوده. این کتاب روایت این آرزو هاست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه