«چمدان‌های باز»، سیدمحسن روحانی

«چمدان‌های باز»، سیدمحسن روحانی

«چمدان‌های باز»، سیدمحسن روحانی

چمدان های باز” اثری است از “سید محسن روحانی” که انگیزه‌‌ی نگارش آن از علاقه‌ی نویسنده به سفر نشات گرفت. زیرا بیکران بودن دنیای اطراف، خالق تجربیات شگفت‌انگیزی است که گاهی فرد در خواب هم آن را نمی‎بیند. با این حال، وقتی نویسنده به عنوان دانشجو راهی آمریکا شد، دیگر به عنوان یک مسافر، این جهان بیکران را کاوش نمی‎کرد؛ بلکه انتظار می‌رفت بخش قابل‌توجهی از زندگی خود را در آنجا بگذارند. این شرایط کاملا متفاوت از مسافرت بود.
“سید محسن روحانی” در “چمدان های باز” درباره زندگی نوشته و زندگی شامل همه موضوعاتی می‌شود که انسان با آن سر و کار دارد. زیرا انسان‌ها باید با همه جنبه‌های زندگی را درک کند و نحوه برخورد هر فرد از دیگری متمایز است. اساسا یکی از چیزهایی که افراد را متمایز می‌کند، دیدگاه‌های متفاوت آنها در جنبه‌های مختلف زندگی است. قدرت برای یکی حیاتی است، پول برای دیگری مهم است، و حفظ چارچوب‌های فرهنگی که وی با خود به یک کشور خارجی برده، برای دیگری بسیار مهم است.
در نتیجه این تمایزات می‌تواند دید مناسبی را در اختیار خواننده‌ی کتاب “چمدان های باز” قرار دهد. در واقع، یک مهاجر ممکن است در هر یک از سناریوهای کتاب درگیر باشد. موضوع مهاجرت به دلیل تغییرات عمیقی که در تمام بخش‌های زندگی ایجاد می‌کند، حرف‌های زیادی برای گفتن و نوشتن دارد. به همین دلیل است که هر یک از مهاجران، می‌توانند داستان منحصر به فرد خود را در مورد این روند ارائه دهند. چون همه با هم فرق دارند و این در مورد مخاطب نیز صدق می‌کند. یعنی مخاطب غیرمهاجر می‌تواند از این کثرت نگاه در کتاب “چمدان های باز” به قلم “سید محسن روحانی” برای روشن کردن فضای ذهنی خود استفاده کند.

توضیح از سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه