« پیامی از سرزمین وارونه »،نوشتۀ مارلو مورگان

« پیامی از سرزمین وارونه »،نوشتۀ مارلو مورگان

« پیامی از سرزمین وارونه »،نوشتۀ مارلو مورگان

خانم مارلو مورگان دراین کتاب شرح سفر خود به استرالیا را بیان می‌کند. سفری که در آن با افراد بومی آشنا می‌شود و شرکت در سفر سلوکی آنان را بیان می‌نماید. این سفرنامه نوعی رمان نیز هست که ثمره یک تجربه واقعی است و بلافاصله پس از آن تجربه نوشته شده است.

«… در آنجا یک قبیله بسیار خاص هستند که خبری از نژادپرستی ندارند، تنها دل مشغولی ایشان بقیه انسانها و طبیعت می باشد. گوش سپردن به این صدا و فهمیدن آن، به معنای یافتن شناخت بهتری از انسان بودن، و یا دلیل موجودیت انسان می باشد…»

 

کتاب “پیام گم گشته” نوشته ی “مارلو مورگان”، مطالبی از “عرفان بومیان استرالیا” را در بردارد. اولین تجسم این گزارش طلسم کننده از تجربه ی یک پزشک آمریکایی در مورد پیاده روی در استرالیا ، یک خودآزمایی مسالمت آمیز بود. به همین جهت ، بحث و جدال زیادی برانگیخت و بیش از 370،000 نسخه فروخت.

این داستان ماجراجویی باورنکردنی – و پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز – فرصتی را برای ما فراهم می کند تا خرد یک فرهنگ باستانی را کشف کنیم و پیام قدرتمند آن را بشنویم.

یک زن آمریکایی توسط قبیله ای دورافتاده از بومیان کوچ نشین احضار می شود که خود را “مردم حقیقی” می نامند. قرار است که او آنها را در یک پیاده روی چهار ماهه همراهی کند. وی در حالی که پابرهنه همراه آنان هزار و چهارصد مایل از مسیر ناهموار کویر را طی می کند، بر اساس خرد فرهنگ پنجاه هزار ساله ی آن ها ، شیوه ی جدیدی از زندگی را یاد می گیرد ، از جمله روش های بهبودی آنان. در نهایت ، او یک تحول شخصی چشمگیر را تجربه می کند.

“پیام گم گشته” از “مارلو مورگان”، یک پیام منحصر به فرد ، به موقع و قدرتمند که کیفیت زندگی را ارتقا می بخشد، برای تمام ابنای بشر بازگو می کند: اگر فهمیدیم که همه ی موجودات زنده – اعم از گیاهان ، حیوانات یا انسان ها – بخشی از یک وحدت جهانی هستند، پس هنوز برای اینکه دنیای خود را از نابودی نجات دهیم دیر نشده و وقت باقی است. اگر به “پیام گم گشته” توجه کنیم ، زندگی ما مانند زندگی مردم حقیقی، می تواند با این حس عالی هدفمند بودن پر شود.

مارلو مورگان (متولد 29 سپتامبر 1937) نویسنده آمریکایی است که بیشتر به خاطر کتاب پرفروش Mutant Message Down Under شناخته می شود. او همچنین پیامی از همیشه (1998) را نوشت، رمانی دیگر که بر اساس مضامین بومی استرالیا ساخته شده است. در سال 1996، او در مورد صحت کتابش توسط معترضین Aborginal روبرو شد و اعتراف کرد که داستانهای کتابهایش جعلی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه