« خاطرات یک عابر » ، نوشته اسماعیل کهرم

« خاطرات یک عابر » ، نوشته اسماعیل کهرم

« خاطرات یک عابر » ، نوشته اسماعیل کهرم

اسماعیل کهرم در آبان ماه 1325 در جنوب شهر تهران به دنیا آمد. کودکی را به شادی در خانواده ای مهربان و در میان دار و درخت و حیوانات گوناگون گذراند. دبیرستان دارالفنون و بعد هم دانشگاه شیراز روزهای نوجوانی او را پر کردند. در سال 1352 به جمع زیست شناسان سازمان حفاظت محیط زیست پیوشت. ماموریت های متعدد در همه نقاط ایران او را شیفته طبیعت ایران نمود. او بارها این سازمان را در مجامع بین المللی معرفی کرد.

 

کتاب خاطرات یک عابر یک کتاب دنبال هم به سیاق معمول کتاب های خاطرات که از کودکی فرد شروع شده و ما در روند زندگی همراه نویسنده می شویم نیست. کتاب به صورت خاطراتی در حد یک پاراگراف و ندرتا یک صفحه به موضوعات مختلف میپردازد و سپس سراغ موضوع بعدی میرد.

 

خاطرات درس خواندن در انگلستان ، استخدام در سازمان محیط زیست ، بازدید از مناطق مختلف حفاظت شده ، سفرهای نویسنده به قسمتهای مختلف ایران و جهان و … همگی در غالب این مطالب پاراگراف های کوتاه آمده است.

از سوابق ایشان: بوم‌شناس و فعال محیط زیست ایرانی و مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی. و نیز از جمله سوابق علمی و اجرایی کهرم می‌توان به تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از جمله دانشگاه علامه طباطبائی تهران، دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور امور کشاورزی در وزارت کشاورزی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیر دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ایران، مشاور خصوصی محیط زیست در ایران و انگلستان، ناظر پروژه‌های بوم‌شناسی در نقاط مختلف کشور و ….

 

منبع

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه