« عبور از سوئز »، نوشته علیرضا اخلاقی

« عبور از سوئز »، نوشته علیرضا اخلاقی

« عبور از سوئز »، نوشته علیرضا اخلاقی

کتاب عبور از سوئز نوشته علیرضا اخلاقی، داستانی واقعی درباره عبور نیروی دریایی ارتش ایران از تنگه سوئز و دلاوری‌های آنان در آب‌های آزاد را روایت می‌کند.

زمانی که برای اولین بار ناوگان نظامی ایران موفق به عبور از کانال سوئز شد و اقیانوس‌ها را طی کرد، جهان شاهد حضور قدرتمند نیروی دریایی ایران در آب‌های آزاد بود. به این طریق گستره اقتدار این نیروی نظامی از تنگه هرمز فراتر رفته و تا آب‌راه‌های استراتژیکی مثل مالاکا و باب‌المندب ادامه پیدا کرد.

علیرضا اخلاقی در این کتاب این واقعه یعنی عملیات عبور از تنگه سوئز را در قالب داستان روایت می‌کند. این داستان شما را همراه خود به آب‌های آزاد جهان و کانال سوئز می‌برد تا با لحظه‌های پرالتهاب دلاوران ارتش ایران همسفر شوید.

سفر ناوشکن قهرمان الوند همراه با ناو خارک (بزرگ‌ترین ناو خاورمیانه) از بندرعباس شروع می‌شود، هر چند خطرهای فراوانی در این مسیر در کمین دلاوران است، اما آنان این خطرات را به جان خریده و به گستره آب‌های آزاد جهان می‌روند.

پرچم پر‌افتخار جمهوری اسلامی ایران اینک بر فراز شناورهای نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد جهان در اهتزاز است؛ شناورهایی که همانند سفارت‌خانه‌های سیار، این پرچم پرافتخار را به هر جای جهان می‌برند تا اقتدار و توانمندی کشور ایران را به رخ جهانیان بکشانند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه