« بازداشتگاه بردگان »، زورا نیل هرستن، ترجمه مهدی گازر

« بازداشتگاه بردگان »، زورا نیل هرستن، ترجمه مهدی گازر

« بازداشتگاه بردگان »، زورا نیل هرستن، ترجمه مهدی گازر

این کتاب روایتی مستند از آخرین محموله ی سیاه، رمانی منتشر نشده از زورا نیل هرستن، نویسنده ی فقید آمریکایی-آفریقایی است که برای نخستین بار در ماه می سال 2018 و پنجاه و هشت سال پس از درگذشت وی منتشر شد. این کتاب روایتی واقعی و مستند از زندگی آخرین بازمانده ی دوران ( تجارت برده ) در آتلانتیک است؛ داستان بردگانی که با کشتی و به صورت قاچاق از آفریقا وارد آمریکا می شدند.
هرستن در این شاهکار پرفروش، امکان دسترسی دلهره آور به یکی از فاجعه بارترین جنایات دوران مدرنیته را میسر می سازد؛ جنایتی که وقتی از زبان قربانی اش بازگو می شود بسیار ملموس تر انگاشته می شود.
الیس واکر، نخستین نویسنده ی سیاه پوست برنده ی جایزه ی پولیتزر، معتقد است که هرستن، این نابغه ی جنوبی، در کتاب بازداشتگاه بردگان هم زخم ها را نشان می دهد و هم بر آن ها مرهم می نهد و…

زورا نیل هرستون (Zora Neale Hurston; ۷ ژانویهٔ ۱۸۹۱ – ۲۸ ژانویه ۱۹۶۰) یک رمان‌نویس، نویسندهٔ داستان‌های کوتاه، توده‌شناس و انسان‌شناس آفریقایی-آمریکایی بود. شهرت او برای رمان‌ها و مجموعه‌های فولکلوری است که مبین فرهنگ آفریقایی – آمریکایی هستند. از او چهار رمان و بیش از ۵۰ داستان کوتاه، نمایشنامه و مقالات منتشر شده‌است که بهترین و شناخته شده اثر او رمان «چشمان آن‌ها به خدا می‌نگریست» (Their Eyes Were Watching God)

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه