«مارک دو پلو» نوشتهٔ منصور ضابطیان

«مارک دو پلو» نوشتهٔ منصور ضابطیان

«مارک دو پلو» نوشتهٔ منصور ضابطیان

“مارک دو پلو” از “منصور ضابطیان” که دربردارنده ی سفرنامه ها و عکس های اوست به نوعی در ادامه ی اثر دیگر او با نام “مارک و پلو” آمده است؛ بنابراین اگر از مطالعه ی “مارک و پلو” لذت بردید، قطعا از مطالعه ی “مارک دو پلو” شگفت زده خواهید شد! این اثر مطالبی مربوط به سفرهای بعدی نویسنده را ارائه کرده که به مراتب از کتاب قبل، کامل و طولانی تر هستند. به عبارتی “منصور ضابطیان” در این کتاب، عمیق تر به سراغ هرچیز رفته و نحوه ی روایت سفرها نیز به نسبت قبل ارتقا یافته است. نویسنده مخاطبش را قدم به قدم در کشورهای مختلف همراهی می کند و اطلاعات جالبی را به او منتقل می کند که فقط از یک سفر واقعی به دست می آید!

زبان نوشتاری کتاب بسیار روان، شیرین و طنازانه است و سبب برانگیخته شدن اشتیاق سفر در مخاطب می شود. علاوه بر اطلاعات متنوعی که از فرهنگ و هنر و آداب هر منطقه ارائه شده، توصیه هایی برای بهبود شرایط سفر نیز لا به لای مطالب گنجانده شده است. از جمله ی آنها می توان به نحوه ی انتخاب همسفر، بهینه سازی هزینه سفر با انتخاب مکان اقامت مناسب تر و آشنایی با سیستم حمل و نقل شهری اشاره کرد.

چه برای کسانی که ترجیح می دهند در اتاقشان با یک فنجان قهوه به دوردست ترین نقاط دنیا سفر کنند و چه برای کسانی که آرام و قرار خود را در سفر کردن می یابند، “مارک دو پلو” به قلم “منصور ضابطیان” یک اثر فوق العاده جذاب و دلپذیر است که حتی می توانید آن را در مسیر هم مطالعه کنید.

https://www.iranketab.ir/book/7903-mark-duplo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه