«زلزله در نیل»، سیدسعیدهاشمی

«زلزله در نیل»، سیدسعیدهاشمی

«زلزله در نیل»، سیدسعیدهاشمی

در قاهره مصر، شاید کمتر کسی باشد که نشانی مزار سیده نفیسه یا به قول خود اهالی مصر ست‌نفیسه را نداند. حتی اگر خودشان هم مشرف نشده باشند حتما وصف حال این سیده با کرامت را شنیده اند خصوصا ازدحام در یازدهم ربیع الاول، در شب سالگرد تولدشان که شیعیان و اهل تسنن و حتی برخی اهل کتاب که در صحن و سرایش جمع و با مولودی خوانی نسبت به این بانو و اجدادش ابراز محبت و ارادت میکنند.

سیده نفیسه، نواده امام حسن مجتبی و بانوی عالمه و فرزانه است که ازمدینه برای زیارت مزار جدش ابراهیم خلیل الله راهی بیت المقدس می شود و ازآن جا به مصر مهاجرت می‌کند. مردم مصر که آوازه او را شنیده اند به استقبالش شتافته و با دیدن علم و مهربانی و کرامات ایشان، گرد ایشان می آیند.

سید سعید هاشمی، نویسنده با سابقه کشورمان با کتاب زلزله در نیل که توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است، روایتگر این بانوی عالمه گشته است.

رمان «زلزله در نیل» گرچه در نگاه اول اثری‌ تاریخی است. اما سید سعید هاشمی با چنان خلاقیت و صراحتی تاثیرات رفتارهای بزرگان دین و افراد برگزیده را بر روح و روان آدمی به تصویر کشیده است که دامنه وسیعی برای اندیشیدن مقابل انسان می‌گستراند. در این کتاب ماجراهای تاریخی دربستری جذاب و با شخصیت هایی به یاد ماندنی روایت می شود و مخاطب را به دل حادثه می برد . مخاطب همراه با شخصیت های رمان سفری تاریخی را آغاز می کند سفری که انتهایش رسیدن به شناخت و آگاهی است.

داستان زلزله در نیل از مصر آغاز می شود؛ دیاری که دچار خشکسالی عظیمی شده، کودکان یکی پس از دیگری می میرند و تمساح ها در جستجوی غذا از نیل بیرون آمده اند به طرف روستاها روانه شده اند و از دست کاهن بزرگ معبد هم کاری بر نمی آید. در همین ایام آوازه بانوی بزرگی که به تازگی به قاهره آمده در تمام مصر پیچیده است. بانویی که خیر و برکت به همراه دارد و …

www.mehernews.com

از انتشارات جمکران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه