«جادوی جاودانگی» اثر فروغ فرخزاد (شامل نامه ها،…. خاطرات)،بهروز جلالی بندری

«جادوی جاودانگی» اثر فروغ فرخزاد (شامل نامه ها،…. خاطرات)،بهروز جلالی بندری

«جادوی جاودانگی» اثر فروغ فرخزاد (شامل نامه ها،…. خاطرات)،بهروز جلالی بندری

جادوی جاودانگی” اثری است با محوریت “فروغ فرخ زاد”، که “شامل : نامه ها ، مصاحبه ها ، مقالات ، داستانواره ها و خاطرات فروغ” می باشد. این اثر که به کوشش “بهروز جلالی پندری” گردآوری شده، مجموعه ای است ارزشمند که اطلاعات بی نظیری را از شخصیت و افکار “فروغ فرخ زاد” در خلال نامه ها ، مصاحبه ها ، مقالات ، داستانواره ها و خاطرات و سفرنامه ای از ایتالیای وی، به خواننده ارائه می کند.

“فروغ فرخ زاد” شاعری است که همواره مورد ستایش ادیبان و شعرای هم عصر خود قرار گرفته و تا به امروز هم به عنوان یکی از زنان پیشگام در عرصه ی شعر نو، جایگاهی متمایز در آسمان ادبیات معاصر ایران را به خود اختصاص داده است. بر خلاف عمر شعری فروغ که بسیار بلند و جاودان جلوه می کند، عمر زمینی او کوتاه بود و تنها پس از سه دهه زندگی، در اوج جوانی و درخشش، جان خود را در یک حادثه ی رانندگی تراژیک از دست داد.

از “فروغ فرخ زاد” پنج دفتر شعر منتشر شده که ابتدا اشعاری با سبک نیمایی در آن ها به چشم می خورد؛ اما فروغ با بهره گیری از تحولی که در اندیشه و ادبیات شخص خودش روی داده بود، شعر نیمایی را نیز متحول کرد و گسترش قابل توجهی به آن بخشید. اما علاوه بر اشعار زیبا و دلنواز “فروغ فرخ زاد”، مطالب دیگری نیز از او برجای مانده است که “شامل : نامه ها ، مصاحبه ها ، مقالات ، داستانواره ها و خاطرات و سفرنامه فروغ” می باشد. هر چقدر که شعر فروغ، آیینه ی زندگی و افکار اوست، موارد ذکر شده هم بازتاب قابل توجهی از اندیشه ی او ارائه می کند که با مطالعه ی کتاب “جادوی جاودانگی” به همت “بهروز جلالی پندری” می توان به آن پی برد.

به پیشنهاد سرکار خانم مصطفایی

https://www.iranketab.ir/book/4514-the-magic-of-immortality

انتشارات مروارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه